Jauniešu mājas stāstu izstāstīsim 5. augustā | Jaunatne smaidam
Jauniešu mājas stāstu izstāstīsim 5. augustā

Jauniešu mājas stāstu koši noslēgsim savā astoņpadsmitajā dzimšanas dienā 5. augustā plkst. 19.00 ar īstu dzimšanas dienas ballīti. Aicinām ciemos ikvienu, kurš kādreiz ir juties piederīgs Jaunatne smaidam / Youth for Smile. Dāvana var būt jūsu ziedojums organizācijas darbības attīstībai.

Visērtāk veikt ziedojumu ir biedrības mājas lapā https://jaunatnesmaidam.lv/.../ziedo-jaunatne-smaidam...

 

un Mobilly https://mobilly.lv/ziedojumi/#/katalogs/7/9/1458

 

Jauniešu mājas stāsts ir izstāstīts. Šī vasara noslēgs vairāk kā 15 gadu stāstu mūsu Jauniešu mājai Bārbelē.

Tas sākās ar spītīgu un nepagurstošu darbu ēkas atdzīvināšanā pašu rokām, lai bērniem un jauniešiem dotu iespēju piedzīvot, radīt un būt kopā. Ko mācējām un sapratām, to darījām paši. Ko nemācējām - uzzinājām no apkārtējiem vai atbildes radām internetā un tomēr darījām paši. Šis stāsts turpinājās līdz šī gada maijam, kad Bauskas novada domes vienā no komitejām skatīja mūsu iniciatīvu iegādāties Jauniešu mājas ēku.

12. maija "Bauskas Dzīve" rakstā parādījās skaudrā patiesība. Cilvēks kurš bija informēts par ēkas stāvokli laikā, kad slēdzām patapinājuma līgumu, kurš ziedoja dēļus sapuvušo jumta latojumu nomaiņai kārtējo reizi nomelnoja mūsu paveikto.

"Tikmēr vides un attīstības komitejas vadītājs Mārtiņš Mediņš norādīja, ka iedzīvotāju viedokļi ir dažādi. «Daļa Bārbeles iedzīvotāju ir citādās domās. Ēka, kas bija pagasta magazīna, ir vēsturiska ēka. Tur glabājās sēklas fonda graudi, mūrēta no sarkaniem ķieģeļiem. Ēka nebija sabrukšanas stadijā, izmantoja kā noliktavu. Problēma sākās, kad pārbūves darbus nesaskaņoja ar pašvaldību tādā apmērā, kā būtu jādara. Pagājušajā gadā nokrāsotas divas fasādes sienas ar pelēko krāsu. Ēka izskatās briesmīgi. Varbūt kādam tas patīk, bet daļa iedzīvotāju ir šokā. Noņēma šīfera jumtu, uzlika pagaidu, spāres nesakārtoja, lietus līst uz sienām. Izgrieza lielu loga rāmi vitrīnu gala sienā,» situāciju skaidroja M. Mediņš."

Kā organizācija mēs esam ne tikai daudz paveikuši, bet arī daudz kļūdījušies. Kļūdījušies, jo esam riskējuši, darījuši. Jā, mēs nesaskaņojām elektrības un kanalizācijas ievilkšanu ēkā. Nesaskaņojām arī betona grīdas ieliešanu, tualetes izbūvi, jumta siltināšanu, skursteņa izbūvi un citus mazus darbus, lai Jauniešu māja būtu dzīva. Savukārt jumta nomaiņa, logu un durvju ielikšana bija jau pirmā patapinājuma līguma nosacījumi, lai šo ēku vispār varētu izmantot mūsu darbiem.

Esam kļūdījušies projekts, kas mums daudz maksāja atgriežot projektu finansējumu. Iespējams arī kļūdamies šobrīd atsakoties no Jauniešu mājas, bet to rādīs laiks.

Diemžēl Mārtiņa Mediņa personīgā nepatika pret organizācijas vadītāju Renāru Manuilovu nepārtraukti tiek virzīta arī pret jebkuru Jaunatne smaidam iniciatīvu un darbību gan Vecumnieku novada domē, gan nu jau arī Bauskas novada domē. Ir nogurdinoši nepārtraukti taisnoties par "slikto slavu" un meklēt pierādījumus ka neplānojam blēdīties vai gūt savtīgu labumu no biedrības aktivitātēm. Arī ierosinājums deleģēt darbu ar jaunatni Bauskas novadā jaunatnes organizācijām ir iestrēdzis un būs iespējams tikai bez Jaunatne smaidam / Youth for Smile, jo neesam uzticams sadarbības partneris pašvaldībai.

Tādēļ turpmāk savas izstrādātās programmas un aktivitātes piedāvāsim tikai kā maksas pakalpojumus, līdz brīdim kamēr spēsim rast risinājumu līdzvērtīgai sadarbībai un godīgai komunikācijai.